Nauczyciele prawie mistrzem siatkarskim

ADE
Już tylko jednej wygranej lub też potknięcia Auto-Kris Osady potrzebują wągrowieccy nauczyciele aby móc świętować tytuł siatkarskiego mistrza

Drużynę ZNP na pierwszym miejscu w tabeli znacznie umocniło ostatnie zwycięstwo nad równie doświadczoną ekipą wągrowieckiego MKS-u.

W pierwszym secie górą byli zawodnicy ZNP, którzy wygrali 25-21. Drugi, niezwykle zacięty należał już do drużyny MKS, która zwyciężyła 25-23. Ta porażka rozwścieczyła nauczycieli, którzy w dwóch kolejnych setach wręcz roznieśli rywali wygrywając dwa razy 25-14. - Na uwagę zasługuje w tym meczu przede wszystkim gra Grzegorza Śmigielskiego z drużyny ZNP, który zdobył najwięcej punktów w tym meczu - wyjaśnia Stefan Kowalski, prezes Towarzystwa Sportowego w Wągrowcu, który czuwa nad organizacją rozgrywek.

Drugi mecz rozegrany w miniony piątek miał rozstrzygnąć, która z drużyn będzie miała jeszcze choć znikome szanse na walkę o mistrzowski tytuł oraz miejsce na podium. Na przeciwko siebie stanęły dwie drużyny z Wągrowca - reaktywowana i znacznie wzmocniona ekipa Auto-Kriś Osady oraz sensacja tego sezonu - CMB.

W pierwszym secie obie ekipy stoczyły niezwykle zacięty bój. Udało się go zakończyć dopiero przy rezultacie 30-28. Zwyciężyli siatkarze Osady. To także oni tryumfowali w drugim secie. Trzeci z kolei należał dla drużyny CMB. Niestety CMB nie poszło za ciosem i w czwartym secie poddało się praktycznie bez walki przegrywając 13-25 i cały mecz 1-3.