Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowy dróg, remonty i modernizacje - Rada Powiatu Wągrowieckiego przyjęła budżet na 2024 rok.

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Starostwo Powiatowe w Wągrowcu
Ostatnia tegoroczna sesja Rady Powiatu Wągrowieckiego przyniosła przyjęcie budżetu powiatu na 2024 rok. Na jakim poziomie będą kształtować się zatem wydatki?

Ostatnia w tym roku sesja Rady Powiatu Wągrowieckiego była nie tylko okazją do uczczenia zbliżających się świąt, ale również ważnej dla powiatu kwestii przyjęcia przyszłorocznego budżetu. Po wielu dyskusjach okazało się, że wydatki Powiatu Wągrowieckiego kształtować się będą na poziomie ponad 150 mln złotych.

Dochody zaplanowano na kwotę ponad 147,5 mln zł. Deficyt pokryty zostanie przychodami zgodnie z zapisami ustawy o finansach publicznych. Na wydatki inwestycyjne i remontowe przeznaczonych zostanie ponad 35 mln zł. Będą to głównie zadania drogowe, wśród nich są między innymi: przebudowa drogi powiatowej na odcinku Rąbczyn – Mirkowice, przebudowa drogi powiatowej Mirkowice – Gruntowice, przebudowa drogi powiatowej w Smuszewie, przebudowa drogi powiatowej Kamienica – Kopaszyn. Wśród innych zaplanowanych zadań warto wymienić budowę łącznika wraz z zapleczem sanitarnym między budynkiem szkoły ZS1 a zadaszonym boiskiem, roboty remontowo – renowacyjne przy zabytkowym budynku Domu Społecznej w Srebrnej Górze czy modernizację kotłowni w I LO w Wągrowcu. Wydatki związane z edukacją i oświatą to ponad 64,5 mln zł, pomoc i politykę społeczną blisko 10 mln zł, pieczę zastępczą 6,7 mln. zł.

- poinformowało Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Na sesji została podjęta również uchwała o przyjęciu „Programu Opieki nad Zabytkami Powiatu Wągrowieckiego na lata 2023 – 2026”.

Spotkanie uświetniły występy młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu i I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu. Wystąpili chór „Giga Voc” pod kierownictwem Pani Lucyny Walewskiej – Jastrząbek oraz zespół wokalny „Cztery Struny Świata” pod kierownictwem Piotra Bojarskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto