Ręczna Nielba: Pomimo kontuzji nasi pokonali Wybrzeże!

Jarek Ziółkowski
Ręczna Nielba: Pomimo kontuzji nasi pokonali Wybrzeże Gdańsk. Niewiele czasu pozostało szczypiornistom Nielby na przygotowania do nowego sezonu ligowego 2013/2014

W pierwszym starciu przyjdzie naszym piłkarzom ręcznym zmierzyć się na wyjeździe z WKS Grunwaldem Poznań. Inauguracyjny pojedynek rozgrywek odbędzie się w sobotę, 14 września.

Ostatnim poważnym sprawdzianem aktualnej formy nielbistów był dwudniowy turniej piłki ręcznej, na który nasi wybrali się w ubiegłym tygodniu do Gdańska. W II Memoriale Leona Walleranda żółto-czarni zmierzyli się z Wybrzeżem Gdańsk, MMTS-em Kwidzyn oraz KPR-em Legionowo.

W pierwszym meczu podopieczni trenera Pawła Nocha zagrali z beniaminkiem PGNiG Superligi, KPR-em Legionowo. Początek spotkania był dość wyrównany. W końcówce pierwszej połowy nasi rywale zaliczyli udaną serię, zdobywając sześć bramek, a tracąc przy tym zaledwie dwie. Po pierwszej połowie - przegranej przez Nielbę 11:16, żółto-czarnym po udanej akcji Bartosza Świerada udało się zmniejszyć rozmiary porażki do dwóch bramek. Potem jednak lepiej piłkę rozgrywali zawodnicy KPR-u, którzy odnieśli zwycięstwo 26:22.

Starcie z kolejnym przeciwnikiem również nie przyniosło wągrowieckim szczypiornistom wygranej. Nasi ulegli MMTS-owi Kwidzyn 29:20. Nielba opierała się superligowcowi do 16. minuty, kiedy to Bogdan Oliferchuk - nowy rozgrywający MKS-u, zdobył wyrównujące trafienie (9:9). Od tego momentu na parkiecie dominowała jednak drużyna z Kwidzyna.

Ostatnie spotkanie było najbardziej emocjonujące. Przyniosło bowiem nieoczekiwany zwrot akcji. Ze stanu 17:12 dla Wybrzeża Gdańsk w 36.minucie, trapiona kontuzjami Nielba - w turnieju zabrakło Łukasza Białaszka, Michała Obiały, Pawła Smolińskiego, Michała Tórza i Bartosza Biniewskiego, pokonała swojego głównego faworyta w walce o awans do Superligi, 26:23. Tym samym wągrowczanom udał się rewanż za przegrany mecz podczas niedawnego turnieju w Kwidzynie.