Remont ulic Jeżyka, Słowackiego i Mickiewicza. Mieszkaniec dopytuje o rozbiórkę chodnika. Znamy odpowiedź Urzędu Miejskiego w Wągrowcu

Arkadiusz Dembiński
Arkadiusz Dembiński
Udostępnij:
Trwa remont ulic Jeżyka, Słowackiego i Mickiewicza w Wągrowcu. Do naszej redakcji z pytaniem o rozbiórkę chodnika wzdłuż ulicy Słowackiego zgłosił się jeden z mieszkańców. W jego opinii kostka brukowa nie była tu uszkodzona. Dlaczego ją rozebrano? Znamy odpowiedź Urzędu Miejskiego w Wągrowcu.

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Wągrowca, Krzysztof Wojtaszek. Mężczyzna zwrócił uwagę na rozbieranie chodników wzdłuż ulicy Słowackiego. Jak przekonuje, stan płyt chodnikowych w tym przypadku nie wzbudzał, w jego odczuciu, zastrzeżeń. Chodnik, jak tłumaczy, nie był uszkodzony.

ZOBACZ TAKŻE

- Dlaczego rozbiera się chodnik, który był dobry? Czy nie można było zostawić go w tym miejscu tylko ułożyć nowy dywanik asfaltowy na jezdni? Co z rozebraną kostką z ulicy Słowackiego? Czy zostanie ułożona tu czy w innej części miasta? - dopytuje wągrowczanin.

O wyjaśnienie zwróciliśmy się do przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Wągrowcu.

- Rozbiórka chodnika w ulicy Słowackiego oraz budowa nowego została przewidziana w realizowanym obecnie projekcie. Jest ona podyktowana m.in.: rozbiórką istniejącej konstrukcji jezdni oraz krawężników i budową nowych, zaprojektowanym kablem oświetleniowym w miejscu chodnika, korektą wysokości jezdni, korektą trasy (geometrii) w planie w pobliżu skrzyżowań, ponadto istniejąca kostka posiada deseń falisty, co w znaczny sposób utrudniałoby łączenie jej z kostką obecnie stosowaną na zjazdach (dwuteownik) czy chodnikach (cegła). Wszystkie zaprojektowane chodniki posiadają nową pełną konstrukcję nawierzchni łącznie z nową kostką - tłumaczą urzędnicy.

ZOBACZ TAKŻE

Co natomiast z zdemontowaną kostką, która jak relacjonuje wągrowczanin nie była uszkodzona?

- Zdemontowana kostka nieprzewidziana do ponownego wbudowania jest według dokumentacji własnością Wykonawcy. Nadmienić należy, że przy rozbiórce chodników w ulicy Mickiewicza 27 palet pełnych kostki (ponad 200 m2) już zostało przekazanych przez Wykonawcę do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Wągrowcu. Kostka ta będzie układana na utwardzeniach i krótkich odcinkach komunikacyjnych przy miejskich nieruchomościach zarządzanych przez ZGM - informują urzędnicy.

Remont ulic Jeżyka, Słowackiego i Mickiewicza. Mieszkaniec d...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

p
paprik
Jak kostka to tylko bruk-bet moim skromnym zdaniem. Położą, zaimpregnują i mucha nie siada czy to zima czy lato
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie