Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rodziny wielodzietne będą mogły otrzymać "Wielkopolską Kartę Rodziny"! Kto może ją posiadać?

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
FB wielkopolska Karta Rodziny
"Wielkopolska Karta Rodziny", to program, który został uruchomiony już w 2014 roku. Został wprowadzony przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego i funkcjonuje do dziś. Obecnie beneficjentami będą mogli zostać również mieszkańcy Wągrowca. Kto może otrzymać kartę?

W Wągrowcu rozpoczęła funkcjonowanie "Wielkopolska Karta Rodziny". Program przeznaczony jest dla rodzin wielodzietnych - z co najmniej trójką dzieci. Stosowne porozumienie partnerskie podpisali już burmistrz, Jarosław Berendt oraz zastępczyni dyrektora ROPS w Poznaniu, Zofia Rutkowska. Czemu służy posiadanie karty?

Pozwala rodzinom 3+ korzystać na preferencyjnych warunkach z katalogu oferty kulturalnej, oświatowej, rekreacyjnej i transportowej poprzez system zniżek wprowadzony przez podmioty, które przystąpiły do Programu „Wielkopolska Karta Rodziny”. Lista partnerów Karty znajduje na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej: www.rops.poznan.pl

- informuje Urząd Miejski w Wągrowcu

Kto może ubiegać się o "Wielkopolską Kartę Rodziny"?

Jak informuje wągrowiecki magistrat karta przysługuje:

  • rodzicom, którzy mają lub mieli kiedykolwiek na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci bez względu na ich wiek, (przez rodzica rozumie się także rodziców zastępczych i osoby prowadzące rodzinny dom dziecka),
  • małżonkowi rodzica,
  • dzieciom do ukończenia 18. roku życia,
  • dzieciom do ukończenia 25. roku życia – jeżeli kontynuują naukę w szkole lub w szkole wyższej,
  • dzieciom legitymującym się znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności – bez ograniczeń wiekowych, (przez dziecko rozumie się także dziecko, nad którym rodzic sprawuje rodzinną pieczę zastępczą oraz osobę przebywającą w dotychczasowej rodzinie zastępczej albo w rodzinnym domu dziecka).

Karta wydawana jest bezpłatnie

Wnioski będzie można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wągrowcu na wniosek członka rodziny wielodzietnej lub, w imieniu członków rodziny wielodzietnej, członek rodziny wielodzietnej posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, który oświadczy, że taki wniosek ma prawo złożyć.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wągrowcu, przy ul. Krótkiej 4C lub pod numerem telefonu 67 26 20 885.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto