Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Szpital w Wągrowcu zakupił nowoczesny sprzęt - prostsze planowanie dnia zabiegowego i skrócenie czasu pobytu pacjentów w placówce

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Kolejny, nowoczesny sprzęt, trafił do wągrowieckiego szpitala. Przyczyni się on do szybszego planowania zabiegów, co daje możliwość krótszego pobytu pacjenta w szpitalu. Jaki to sprzęt?

Szpital w Wągrowcu unowocześnia się. Na tę chwilę placówka zakupiła sprzęt, który był bardzo potrzebny. Przyczyni się on do skrócenia czasu wykonania testów sprawdzających prawidłowość i skuteczność przebiegu procesu wyjaławiania materiałów zabiegowych i narzędzi w Centralnej Sterylizatorni. Do tego czasu było to, pewnego rodzaju, ograniczeniem - czas wydawania materiałów i narzędzi na blok operacyjny był dość długi.

Używany w Szpitalu system kontrolny wymagał ok. 5 godzin testowania, licząc czas od wyjęcia pakietu z autoklawu do odczytania wyniku. System taki nie pozwalał, w obliczu aktualnych potrzeb, na dalsze, istotne zwiększanie dziennej liczby zabiegów operacyjnych.

- informuje Zarząd wągrowieckiego szpitala

Szybki system ampułkowych testów biologicznych

To właśnie ten system umożliwi uzyskanie potwierdzenia sterylności już po 20 minutach, po których oddział zabiegowy będzie mógł od razu otrzymać niezbędne materiały do operacji

Wdrożono takie rozwiązanie, ponieważ pomimo większej kosztochłonności w stosunku do rozwiązań typowych – zwiększa się „przepustowość zabiegowa” Oddziałów, łatwiej można zaplanować dzień zabiegowy oraz następuje skrócenie czasu pobytu Pacjentów w Szpitalu.

- dodaje Zarząd lecznicy

Urządzenie zakupione zostało ze środków własnych ZOZ-u. Pierwsze uruchomienie planuje się za niespełna miesiąc, czyli 23 listopada.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto