Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wągrowiecka młodzież posprzątała kilka terenów w swoim otoczeniu. Śmieci było sporo, ale...było warto!

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Urząd Miejski w Wągrowcu
To była wspaniała inicjatywa! We wtorek 26 marca, młodzież ze szkół podstawowych w Wągrowcu, w ramach wiosennych porządków, posprzątała śmieci z terenów wokół swoich szkół, ale nie tylko.

Młodzież ze szkół podstawowych w Wągrowcu, przyjrzała się swojemu otoczeniu, z którego przecież każdego dnia korzystają. Młodzi ludzie postanowili uczynić je bardziej przyjaznym dla wszystkich. Wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, zorganizowali akcję sprzątania! To nie tylko gest dbałości o czystość, lecz także wyraz troski o środowisko.

- W ramach akcji uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 usuwali odpady z ulicy Brzozowej, Placu Wrzosowego i Placu Piastowskiego, ich rówieśnicy z Dwójki – promenadę wzdłuż rzeki Wełny, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 – promenadę jeziora oraz teren za szkołą przy ulicy Klasztornej, uczniowie Czwórki zaś – okolice aquaparku, amfiteatru oraz lasu w stronę Durowa.

- poinformował Urząd Miejski w Wągrowcu

Ta inicjatywa ma wiele zalet

Po pierwsze, oczywiście, poprawia estetykę okolicy. Oczyszczone z niepotrzebnych odpadków tereny stają się bardziej przyjemne dla oka i zachęcają do korzystania z nich. Ale to nie wszystko. Sprzątanie, to także sposób na uczenie młodych ludzi odpowiedzialności za swoje otoczenie. Poprzez aktywny udział w tym procesie, uczniowie uczą się, że każdy może przyczynić się do poprawy jakości życia w swojej okolicy. To także doskonała okazja, by przypomnieć sobie o ekologii, segregacji śmieci czy konsekwencjach zanieczyszczania środowiska.

Wspólne sprzątanie terenów szkolnych, to również okazja do budowania więzi społecznych. Dzieci uczą się współpracy, dzielenia obowiązków i pracy zespołowej. To także szansa na integrację uczniów z różnych klas czy grup wiekowych.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto