Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ciężki sprzęt wjechał na plażę !"Słoneczna" i Bistro "Kwadrans" w rozbiórce!

Robert Pilachowski
Robert Pilachowski
Rewitalizacja plaży rozpoczęła się na dobre. Zanim powstanie nowe, konieczne jest zburzenie starej infrastruktury, która towarzyszyła mieszkańcom przez lata. Proces rozbiórki architektury na miejskiej plaży w Wągrowcu właśnie się rozpoczął.

"Słoneczna" i Bistro "Kwadrans" to bez wątpienia dla wielu mieszkańców miejsca kultowe, które właśnie znikają z mapy Wągrowca na zawsze. Od pewnego czasu na plaży trwały prace przygotowawcze, aby rozpocząć proces rewitalizacji. Kilka dni temu rozpoczęła się rozbiórka "Słonecznej", a dzisiaj, tj. 24 lutego, ekipa rozpoczęła demontaż popularnej "Frytki".

Kontrowersje związane z Bistro "Kwadrans"
Bistro Kwadrans budzi wielki sentyment wśród mieszkańców, czego dowodem jest petycja, którą podpisało około 2000 osób. Mimo deklaracji Burmistrza dotyczących troski o tych przedsiębiorców, budowa nowego lokalu dla Bistro Kwadrans stoi pod znakiem zapytania z powodu braku środków finansowych. Jak do tej pory niestety nie udało się uzyskać wiążących deklaracji ze strony miasta, czy jest szansa, aby właściciele "Frytki" otrzymali lokal na wyremontowanej plaży.

Plan rewitalizacji
Rewitalizacja plaży miejskiej w Wągrowcu była wyczekiwana przez wiele lat i teraz wreszcie ma zostać zrealizowana. Władze miasta podpisały umowę z firmą Jack-Bud Polska, która będzie odpowiedzialna za przebudowę kąpieliska. Wartość tego kontraktu wynosi imponującą kwotę 13 491 977 złotych. Przypomnijmy, co przewiduje plan rewitalizacyjny:

  • budowę budynku dwukondygnacyjnego pokrytego dachem płaskim, dając tym samym możliwość zadaszenia plaży. Budynek zostanie częściowo wkomponowany w istniejącą skarpę brzegu rynnowego jeziora. Wewnątrz budynku na poziomie plaży ulokowana zostanie baza WOPR, ambulatorium, wypożyczalnia sprzętu plażowego, toalety publiczne, przebieralnie oraz pomieszczenie dostosowane do karmienia i przewijania dzieci. Na kondygnacji pierwszej ma znaleźć się klubokawiarnia,

  • budowę placu zabaw zlokalizowanego na skarpie - będzie składał się z wertykalnego placu zabaw ulokowanego na naturalnym zboczu zejścia do jeziora oraz części płaskiej w postaci wycięcia w skarpę, gdzie ulokowane zostaną zabawki,

  • wykonanie ciągu komunikacyjnego łączącego plażę z ul. Kościuszki - otwarcie osi widokowej,

  • budowę ścieżek rowerowych, ciągów pieszych, dróg komunikacji wewnętrznej, obiektów małej architektury, sieci infrastruktury.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto