Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dziury w jezdni w Lechlinie, gm. Skoki, są bolączką mieszkańców. Sołtys wsi złożył wniosek do Starostwa o reakcję na problem

Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Jezdnie w Lechlinie, gm. Skoki
Jezdnie w Lechlinie, gm. Skoki Paweł Grabiński
Dziury w jezdniach, to problem w całym kraju. Od lat, to walka z wiatrakami. Problem ten nie omija również powiatu wągrowieckiego. Szczególnie zauważalny jest we wsi Lechlin, w gminie Skoki, gdzie jezdnie wyglądają, jak przysłowiowy "ser szwajcarski".

W Lechlinie, gmina Skoki, podjęto walkę z...dziurami w jezdni. Mieszkańcy wsi od kilku lat borykają się z tym problemem, a jezdnia sama nie chce się załatać. Paweł Grabiński, sołtys Lechlina, kolejny raz apeluje do władz powiatu o remont drogi prowadzącej do miejscowości i przez nią.

Sołtys w tej sprawie działa już kilka lat

Łatanie dziur na trasie nie przynosi już efektu. Na nowo powstają te same oraz nowe dziury. Kolejny fragment dziurawego asfaltu mamy w centrum wioski. Droga powiatowa przez Lechlin jest w gorszym stanie niż na Ukrainie.

- pisał sołtys w 2019 roku.
Odcinek został odnowiony w 2020 roku - jednak sytuacja nadal jest dramatyczna

Mamy rok 2024. Do starosty został wysłany kolejny wniosek.

We fragmencie wniosku sołtysa, Pawła Grabińskiego, czytamy:
W imieniu mieszkańców sołectwa Lechlin, zwracam się do Pana Starosty w Wągrowcu o wprowadzenie w budżet na 2024 rok środków pieniężnych na przebudowę drogi powiatowej od drogi wojewódzkiej, do państwa Podrazów o długości ok. 1500 metrów. Prośbę swą uzasadniam tym, że jest to droga uczęszczana przez naszych mieszkańców zamieszkałych w Lechlinie oraz innych miejscowości. Drogą tą uczęszczają mieszkańcy naszej wioski dojeżdżający do pracy, dowożący dzieci do szkół, a także inni kierowcy pojazdów samochodowych przyjeżdżając tą drogą do Lechlina oraz jadąc dalej przez Lechlin. Droga ta jest już bardzo stara, jeśli można ją jeszcze nazwać drogą, skoro kierowcy szukają poboczy, aby w miarę normalnie przejechać w jedną, czy w drugą stronę.

Skontaktowaliśmy się ze starostą, Tomaszem Krancem

Wniosek do nas dotarł. Realizujemy program i plan zatwierdzony przez Komisję Bezpieczeństwa i Radę Powiatu. Staramy się, na ile mamy możliwości finansowe, realizować zadania w drogownictwie. W latach poprzednich reagowaliśmy też na pisma Pana sołtysa, niektóre drogi zostały zrobione w tym rejonie. Będziemy wszystko realizować, w miarę możliwości powiatu.

Pod wnioskiem zebrano 132 podpisy. Na tę chwilę jednak nie wiadomo, czy droga, o którą zabiega sołtys, zostanie naprawiona.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto