Niezawodni kibice i świetna gra szczypiornistów Nielby Wągrowiec w meczu z Olsztynem

Daria Bonowska
Ostatnia sobota października okazała się bardzo szczęśliwa dla zawodników i wszystkich kibiców MKS Nielby Wągrowiec. Na hali wągrowieckiego OSiRu było dziś bardzo gorąco. Zacięty pojedynek między MKS Nielbą Wągrowiec a Warmią Olsztyn na pewno przyprawił niejednego kibica o szybsze bicie serca. Sędziowie nie szczędzili zawodnikom dwuminutowych kar, a nawet czerwonych kartek.

Zacięta pierwsza połowa

Początek spotkania miedzy MKS Nielbą Wągrowiec, a Warmią Olsztyn był bardzo wyrównany. Różnica między ekipami nie wynosiła więcej niż jedną bramkę. W 12 minucie meczu na dwubramkowe prowadzenie odskoczyła drużyna z Olsztyna.
W 15 minucie po interwencji Filipa Jankowskiego i rzucie na pustą bramkę gospodarze doprowadzili do remisu. Nerwowość wkradła się w grę obu ekip i nastąpił dłuższy czas bez bramki z obu stron.
W 20 minucie, po rzucie Dariusza Widzińskiego na tablicy pojawił się wynik 12:12. Świetna interwencją popisał się Filip Jankowski, a dzieła w kontrze dokończył Igor Drzazgowski.
Bramkarz Nielby popisał się kolejną świetną obroną, broniąc rzut karny drużyny z Olsztyna.
Dzięki przechwyceniu i szybkiej kontrze Filipa Drobika w 25 minucie na tablicy pojawiło się pierwsze dwubramkowe prowadzenie Nielby 16:14.
W 25 minucie Andrzej Duszyński otrzymał czerwoną kartkę i dalszą część meczu musiał oglądać z trybun. W ostatniej sekundzie pierwszej połowy drużyna z Olsztyna zdobyła bramkę, ustanawiając tym samym wynik na 18:17.

Świetna końcówka meczu

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od nieudanych akcji z obu stron. W 32 minucie do bramki gości trafił Łukasz Hoffmann. Niestety, dwa razy z rzędu, okazji na bramkę nie wykorzystał Karol Przychodzeń, a goście bezlitośnie wykorzystywali swoje szanse prawie niwelując całą przewagę jaką Nielba wypracowała. W 36 minucie na tablicy pojawił się wynik 21:20.
W 39 minucie z gradacji kar, czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Warmii Olsztyn - Laskowski Marcin.
Niewykorzystany rzut karny i skuteczna akcja drużyny z Olsztyna doprowadziła do remisu 23:23.
W 52 minucie Nielba Wągrowiec znów odzyskała dwubramkową przewagę (27:25). W 53 minucie do pustej bramki trafia Łukasz Hoffmann. Na tablicy wynik 29:26.
2 minuty przed końcem spotkania Gospodarze prowadzili czterema bramkami (31:27). Nielba już do końca nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.

Kibice i zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom. Oby tak do końca sezonu!

Nielba Wągrowiec – Warmia Olsztyn 32:30 (18:17)

Nielba: Drzazgowski 9, Widziński 7, Hoffmann 4, Przychodzeń 3, Kelm 3, Drobik 2, Skrzypczak 2, Duszyński 1, Jankowski (B) 1, Świątkiewicz, Wachowiak, Andrzejewski, Szmania, Gawlik (B)