Szczypiorniści Nielby Wągrowiec wygrali z AZS AWF Biała Podlaska! To był bardzo zacięty mecz!

Robert Pilachowski
Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec odnieśli dość niespodziewane zwycięstwo nad wyżej notowanym AKPR AZS AWF Biała Podlaska! Mecz był bardzo wyrównany - nasi piłkarze odrobili dwubramkową stratę z pierwszej połowy i po zaciętej końcówce mogli cieszyć się z wygranej 25:23!

W sobotę, 2 grudnia, w wągrowieckiej hali OSiR, odbył się mecz Ligi Centralnej pomiędzy Nielbą Wągrowiec, a AZS AWF Biała Podlaska. Faworytem spotkania byli szczypiorniści z AZS, którzy są kilka oczek wyżej w tabeli od Nielby.
Przed przyjazdem do Wągrowca mieli jednak obawy, co do wyniku końcowego meczu, co potwierdza wypowiedź rozgrywającego klubu z Białej Podlaskiej

Wągrowiec to ciężkie miejsce do gry. Bardzo trudny teren. Kibice podgrzewają atmosferę, co oznacza, że gra się jeszcze ciężej. Nie boimy się nikogo, tak jak wspomniałem wcześniej. Jedziemy walczyć i wyrwać trzy punkty.

- mówił przed meczem Jakub Tarasiuk

Zacięty mecz od samego początku

Od pierwszych minut mecz był bardzo zacięty więc kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Jednak to zawodnicy z Białej Podlaskiej schodzili na przerwę z dwubramkową przewagą. Po rozpoczęciu drugiej połowy meczu, wągrowczanie rzucili się do odrabiana strat. Zryw był udany, gdyż po kilku minutach udało się wypracować nawet czterobramkową przewagę nad przeciwnikiem. Końcówka była jednak bardzo zacięta i do ostatnich sekund ważyły się losy spotkania! Jednak to szczypiorniści Nielby zachowali więcej spokoju i dowieźli upragnione zwycięstwo do końca. Duża w tym zasługa bramkarza - Filipa Jankowskiego i najlepszego strzelca meczu - Pawła Gregora, który zdobył 7 bramek. Paweł potwierdził swoja formę strzelecką, w tym sezonie zdobył już 79 bramek.

Kolejny mecz Nielba rozegra u siebie 16 grudnia, o 19.00 z Zagłębiem Sosnowiec. Będzie to ostatni mecz w tym roku kalendarzowym - zachęcamy kibiców do wsparcia z trybun naszych szczypiornistów!
Bilety w cenie 25 zł są do nabycia w kasie klubu.