PIŁKA NOŻNA A KLASA - Zamek przegrał

W.Osuch
Seniorzy „Zamku” Gołańcz przegrali mecz z „ACEREM” w Miałach 0:1, mimo że posiadali ogromną przewagę na boisku i dyktowali warunki gry zwłaszcza w drugiej połowie meczu.

Gospodarze to czołowa drużyna z ubiegłego sezonu, która walczyła o awans do klasy okręgowej. Piłkarze „Zamku” od początku meczu przejęli inicjatywę i zaatakowali bramkę gospodarzy. Już w dziesiątej minucie mogło być 1:0 dla zamkowych, ale po strzale Rafała Gimzickiego kapitalną obroną popisał się bramkarz gospodarzy wybijając piłkę na rzut rożny. Strzały Jarosława Szali i Jerzego Jurgi również nie były celne. Gospodarze wyprowadzali szybkie i groźne kontry, po których mogli również zdobyć gole. W 13 i 18 minucie napastnik z Miałów przegrał pojedynki z Robertem Krollem w sytuacjach sam na sam. Kiedy wydawało się , że pierwsza połowa meczu zakończy się remisem, padł gol w 43 minucie. Po rzucie rożnym gołaniecki bramkarz nie wyszedł do lecącej piłki, która spadła na głowę prawego pomocnika z Miałów, a ten skierował ją do bramki. Obrońcy „Zamku” pilnowali napastników, a tymczasem do akcji włączył się pomocnik, przy którym nie było żadnego
z gołanieckich piłkarzy. Ten moment zadecydował o losach całego meczu. Mimo usilnych starań zawodnicy „Zamku” nie potrafili zmusić do kapitulacji bramkarza gospodarzy, a strzelali w drugiej połowie: Rafał Gimzicki ( w 55 minucie), Jerzy Jurga (w 60 i 66), Hubert Berdych (w 72), Jarosław Szala (w 69 i 74), Daniel Nadoliński (w 79).

W sumie mecz mógł się podobać licznie przybyłym kibicom. Szkoda, że „Zamek” nie zdołał wywieźć z Miałów chociaż remisu, bo na porażkę na pewno nie zasłużył.

Skład „Zamku”: Robert Kroll, Daniel Nadoliński, Hubert Berdych, Adam Durski, Krystian Lijewski, Rafał Gimzicki, Jerzy Jurga, Robert Ciszewski, Jarosław Szala i Tomasz Gill oraz Tomasz Stróżewski.