Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zazielenianie wągrowieckiego Rynku stało się faktem! Ruszyły pierwsze prace

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Urząd Miejski w Wągrowcu
Po kilku perturbacjach w końcu ruszyły prace nad zazielenianiem wągrowieckiego Rynku. To realizacja programu z Budżetu Obywatelskiego 2023

"Rynek pełen zieleni – utworzenie wspólnej przestrzeni zielonej w centrum Wągrowca", to projekt, na którego realizację mieszkańcy miasta bardzo liczyli. Kiedy wydawało się, że plan rewitalizacji wągrowieckiego Rynku legł w gruzach, to jednak powstał, jak feniks, z popiołów. Przypomnijmy, że do przetargu zgłosiły się dwie firmy, które zaproponowały kwoty zbyt wysokie na realizację inwestycji - ponad 600 tysięcy złotych. Kwota przeznaczona przez Gminę Miejską Wągrowiec wynosiła 230 tysięcy złotych. Poziomu tego nie można było podwyższyć, więc przetarg unieważniono.

Znalazł się jednak sposób na realizację tego zadania

W tej chwili odpowiada za to Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wągrowcu.

Pracownicy MPWIK rozpoczęli od demontażu ławek i koszy na śmieci oraz kwietników. W kolejnych etapach prac część nawierzchni rynku zostanie poddana rozbiórce, a w jej miejscu powstaną wielogatunkowe rabaty z drzewami, bylinami i krzewami. Wokół istniejącej fontanny w formie okręgu zaprojektowano szpaler niskich drzew liściastych (klon polny). Jeśli chodzi o pozostałe drzewa, to wybrano lipy drobnolistne oraz szerokolistne, które będą rosnąć w geometrycznych, prostoliniowych rabatach nawiązujących do siatki istniejącej nawierzchni z płyt i kostki granitowej.

- informuje Urząd Miejski w Wągrowcu

Prace mają zakończyć się jeszcze w listopadzie

Projekt zazielenia rynku przygotowała Aneta Mikołajczyk. Inwestycja jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu: „Błękitno–zielone inicjatywy dla Wielkopolski”.

Wielu mieszkańców Wągrowca czekało na zmianę wizerunku rynku. Po wykonaniu wszystkich koniecznych prac miejsce to stanie się bardziej zielone i zacienione, zwłaszcza w letnie, ciepłe dni. Kibicuję temu projektowi i liczę na pomyślną jego realizację

- powiedział Burmistrz Wągrowca, Jarosław Berendt

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto