RĘCZNA NIELBA: Rezerwy przełamały wreszcie serię porażek

PW
To był bardzo udany weekend dla wągrowieckich piłkarzy ręcznych. Juniorzy młodsi awansowali do półfinałów Mistrzostw Polski, pierwszoligowcy odprawili z kwitkiem kolejnego rywala, a rezerwy MKS-u odniosły długo oczekiwane zwycięstwo

W niedzielnym starciu rozgrywek drugoligowych nielbiści przełamali wreszcie długą serię porażek. Żółto-czarni kierowani przez nowych szkoleniowców: Andrzeja Marszałka - pierwszego trenera oraz Bartosza Świerada - asystenta, pokonali w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, SPR Bór Oborniki Śląskie 31:25

Pierwsze piętnaście minut było wyrównane. W drugim kwadransie Nielba II Wągrowiec zagrała świetnie we wszystkich elementach, dzięki czemu wypracowała sobie do przerwy znaczną przewagę bramkową (17:11). Celne rzuty z drugiej linii oddawał Patryk Skrzypczak. Świetnie między słupkami interweniował Waldemar Mielczarek. Dawid Szolc pochwalił się obronieniem rzutu karnego. W ataku brylował Mateusz Radzicki, który oprócz bramek zdobytych z akcji, zaliczył też kilka udanych rzutów z linii siedmiu metrów. Młody wągrowiecki szczypiornista wzorem swojego starszego kolegi - Dawida Przysieka, po raz kolejny udowodnił swoje wysokie umiejętności w egzekwowaniu rzutów karnych.

Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyli goście. Oborniczanie w 34. minucie doprowadzili do stanu 18:15. Szybko interweniować musiał wówczas Andrzej Marszałek, który poprosił o przerwę. Wągrowiecki szkoleniowiec uspokoił grę. Potem, żółto-czarni znów przejęli inicjatywę. W 50. minucie na tablicy wyników było 25:18. Nasi szczypiorniści do końcowego gwizdka kontrolowali przebieg starcia. Wynik meczu na 31:25 dla MKS-u ustalił Michał Kociołek, który z dorobkiem pięciu udanych rzutów, mógł niedzielne spotkanie - podobnie jak jego koledzy z zespołu, zapisać do bardzo udanych.

Wygrana Nielby to na pewno powód do radości dla Andrzeja Marszałka. Zdaniem pierwszego szkoleniowca, zespół czeka jeszcze dużo pracy. - Zagraliśmy dobre zawody. Trochę brakuje nam zdrowia. Chcieliśmy jednak, żeby wszyscy pograli. W mniejszym wymiarze czasowym udało się wszystkich wprowadzić na plac. Wynik jest zadowalający, chociaż po pierwszej połowie liczyliśmy, że będzie to trochę więcej. Zwycięstwo cieszy chłopców oraz nas - oceniał trener.

Następną kolejkę rezerwy Nielby rozegrają na wyjeździe. W sobotę (20 kwietnia), o godz. 18. nielbiści zmierzą się ze SSRIR Startem Konin.

Nielba II Wągrowiec - SPR Bór Oborniki Śląskie 31:25 (17:11)

Nielba II: Mielczarek, Szolc - Radzicki 8, Westwal 5, Skrzypczak 5, Kociołek 5, Kamyszek 2, Jędrzejczak 2, Śróda 2, Pietrzkiewicz 1, Matecki 1, Pajczyk, Szudrowicz, Hoffmann, Zdanowicz.