Zamek Gołańcz zagrał w kratkę

WO
Piłka nożna – klasa A: Seniorzy Zamku pokonali na własnym boisku drużynę Kłosa Budzyń 3:0 i był to najniższy z możliwych rezultat tego meczu

Trener Marek Wieczorkowski zaskoczył gołanieckich kibiców wystawiając w podstawowym składzie na pozycji stopera Wiesława Poterskiego oraz Sebastiana Liszkę jako środkowego pomocnika. Jak się okazało ostatecznie takie ustawienie sprawdziło się. Zwycięstwo Zamku ani przez moment nie było zagrożone. Goście tylko raz poważnie zagrozili bramkarzowi Zamku, Maciejowi Hudzińskiemu, który zastępował
K. Wachowiaka i spisał się bardzo dobrze. Pierwszego gola zdobył po ładnej akcji z lewego skrzydła i dośrodkowaniu Mariusz Modry w 28 minucie meczu. Skuteczność gołanieckich zawodników nie była tego dnia mocną stroną drużyny i do przerwy było tylko 1:0. Po przerwie napór Zamku wzrastał, a goście opadli z sił (mecz toczył się w dużym upale) i w 75 minucie Michał Stróżewski, po kapitalnym zagraniu Krystiana Lijewskiego, na dwa do zera podwyższył wynik meczu. Zawodnik ten zameldował się na boisku w 75 minucie i w pierwszej swojej akcji zdobył gola. W 85 minucie ten sam zawodnik strzelił trzeciego gola i takim rezultatem zakończyło się spotkanie.
W ciagu 30 minionych lat był to 43 mecz rozegrany pomiędzy drużynami z Gołańczy i z Budzynia. Po ostatnim zwycięstwie bilans meczów korzystny jest dla Zamku, który wygrał 16 spotkań, zremisował 12 i przegrał 15.
Skład Zamku: M. Hudziński, W Poterski, K. Januchowski, K. Lijewski, H. Berdych, P. Dobrzykowski,
D. Nadoliński, S. Liszka, M. Modry, R.Gimzicki, M. Durski oraz P. Kleszczewski, J. Jurga, A Drews i M. Stróżewski.

Juniorzy młodsi Zamku nie wykorzystali atutu własnego boiska i zaledwie zremisowali 3:3 z ostatnią drużyną w tabeli, tj. Drawą Krzyż Wlkp.. Do 65 minuty Zamek prowadził po golach Mateusza Szkudlarza i Kamila Kędziora (2 gole) 3:1, ale w ostatnich 15 minutach gospodarze po błędach stopera stracili dwa gole i jednocześnie 2 punkty. Ten remis mocno skomplikował sytuację Zamku, który nadal ma jeszcze szanse na mistrzostwo okręgu pilskiego.

Trampkarze młodsi Zamku osiągnęli wynik wręcz sensacyjny. Grali w Czarnkowie z tamtejszą Notecią, która zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli. Zamek pokonał gospodarzy aż 4:0, a gole zdobyli: Patryk Poznański (2) i Szymon Kempczyński (2). Wszyscy zawodnicy trenera Tomasza Zielińskiego zagrali z wielkim zaangażowaniem i wzorowo pod względem taktycznym.
Skład drużyny trampkarzy Zamku: M. Kędziora, P. Zadroga, K. Kelm, D. Kelm, O. Łoś, M. Dobrzykowski, R. Ptak,
J. Przesławski, M. Hojnacki, P. Poznański, Sz. Kempczyński i K. Wachowiak, A. Duszyński, K. Newski, M. Radke.