Juniorzy młodsi w półfinale Mistrzostw Polski

PW
Na kolejny szczebel Mistrzostw Polski wskoczyli w miniony weekend juniorzy młodsi Nielby Wągrowiec. Szczypiorniści MKS-u pod wodzą trenera Piotra Łuszcza wyszli obronną ręką z turnieju ćwierćfinałowego, który odbył się we Wrocławiu w dniach 13-15 kwietnia. Młodzi wągrowczanie z rocznika 1995-1996 zajęli tam drugie miejsce i awansowali do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

W pierwszym starciu ćwierćfinałowym nielbiści zmierzyli się z zespołem MKS Zryw Chorzów. Żółto-czarni szybko uzyskali sporą przewagę bramkową. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników było już 8:2 dla żółto-czarnych. Nasi do samego końca kontrolowali przebieg meczu i zwyciężyli 34:26 (17:12).

Bramki dla Nielby zdobyli: Paweł Gąsiorek (10), Alan Karczewski (10), Przemysław Abram (7), Robert Grygiel (4), Piotr Nowak (1), Damian Rocławski (1), Dominik Kamiński (1).

W sobotę Nielba Wągrowiec zmierzyła się z gospodarzem imprezy - drużyną WKS Śląsk Wrocław. Wrocławianie, podobnie jak nielbiści, pierwszy dzień turnieju zakończyli zwycięstwem. W pierwszej połowie przewagę bramkową posiadali szczypiorniści z Wągrowca.

Drużyna Śląska na dziesięć minut przed syreną końcową zdobyła jednak wyrównujące trafienie i rywalizacja rozpoczęła się od nowa. Niezwykle nerwowa końcówka rozstrzygnęła się minimalnie na korzyść zespołu z województwa dolnośląskiego (30:29).

Trafienia dla MKS-u zaliczyli: Przemysław Abram (11), Paweł Gąsiorek (7), Alan Karczewski (5), Robert Grygiel (5) oraz Łukasz Izban (1).
Stawką ostatniego dnia turnieju był awans do dalszych gier. Aby zrealizować marzenie o znalezieniu się w półfinale, wągrowczanie musieli pokonać drużynę UKS Iskra Bydgoszcz. Od pierwszego gwizdka podopieczni Piotra Łuszcza mozolnie budowali swoją przewagę i okazali się zespołem lepszym od swoich rówieśników z Bydgoszczy (32:27).

Najwięcej celnych rzutów zapisali na swoim koncie: Robert Grygiel (8), Przemysław Abram (7) oraz Norbert Friska (7).

Rywalizację w grupie A, w której znaleźli się żółto-czarni, wygrała ekipa z Wrocławia. Za Śląskiem uplasowali się nasi szczypiorniści, którzy podobnie jak gospodarze zawodów awansowali do turnieju półfinałowego. Na półfinały juniorzy młodsi Nielby wybiorą się już za tydzień aż do Puław.

Oprócz miejscowych Azotów, dyspozycję nielbistów sprawdzi MTS Kwidzyn oraz PMOS Chrzanów. Żółto-czarni na pewno nie są bez szans w rywalizacji z tymi drużynami. Choć turniej będzie niezwykle trudny dla wągrowieckiego MKS-u, o awansie może decydować dyspozycja dnia. W niej trzeba upatrywać swojej szansy na ścisły finał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.