Nielba gromi na wyjeździe! Trzecie zwycięstwo z rzędu żółto-czarnych, hat-trick Marcina Trojanowskiego!

Kacper Bagrowski
Marcin Trojanowski zagrał koncertowo - strzelił aż trzy gole!
Marcin Trojanowski zagrał koncertowo - strzelił aż trzy gole! Kacper Bagrowski
W meczu 26. kolejki III ligi grupy II piłkarze Nielby Wągrowiec pokonali na wyjeździe Chemika Police aż 2:6! Sytuacja w tabeli robi się coraz bardziej skomplikowana, co sprawia, że to zwycięstwo było jeszcze bardziej wartościowe.

Zwycięstwo w Policach było dla wągrowczan obowiązkiem. Chemik jak do tej pory zdołał zdobyć tylko 10 punktów, choć niedawno potrafił napsuć krwi Jarocie Jarocin (remis 1:1) czy Bałtykowi Koszalin (wygrana 2:3). Nielba nie mogła więc zlekceważyć rywala. I nie zlekceważyła.

Żółto-czarni od samego początku dominowali na boisku, a bramki były tylko kwestią czasu. Wielkie strzelanie rozpoczął Jakub Kubiński już w 20. minucie. 180 sekund później gospodarze po raz drugi wyciągali piłkę z siatki - tym razem autorem bramki był Marcin Trojanowski, który miał okazać się prawdziwym katem dla Chemika. Ten sam Trojanowski bowiem wpisał się na listę strzelców w 34. minucie, ustalając tym samym wynik pierwszej części spotkania na 0:3.

Goście z Wągrowca po zmianie stron nie zwalniali tempa. Już trzy minuty po wznowieniu gry rzut karny na bramkę zamienił Rafał Leśniewski. Nielbistów nie wyprowadziła z równowagi nawet czerwona kartka, którą w 51. minucie spotkania obejrzał Przemysław Lisiecki. Podopieczni Radosława Kołackiego kontrolowali spotkanie, a pod koniec postanowili dorzucić jeszcze coś od siebie. W 79 minucie rzut karny wykorzystał Marcin Trojanowski, kompletując tym samym hat-tricka, a 5 minut później szóstego gola w tym spotkaniu dla Nielby zdobył Mateusz Rozmarynowski. W 88 i 92 minucie Drumlak i Chyrek strzelili honorowe bramki dla Chemika i na tym koniec.

Wągrowczanie rozegrali koncertowe spotkanie. Właśnie tak powinni grać z zespołami, które wydają się być od nich znacznie słabsze. Pełna kontrola, opanowanie, pewne zwycięstwo. Nielbistom - a zwłaszcza Marcinowi Trojanowskiemu po tym spotkaniu należą się wielkie brawa. Oby zwycięska passa trwałą jak najdłużej!

Nielba awansowała na 12 miejsce w ligowej tabeli z 36 punktami na koncie. To bardzo ważne, bo prawdopodobnie to właśnie dwunazja pozycja będzie ostatnią, która może dać utrzymanie w lidze. Układ tabeli w eWinner II lidze wskazuje na to, że z III ligi grupy II, w której gra Nielba spadnie aż.. DZIESIĘĆ zespołów! Tylko miejsca 9-12 w grupie spadkowej dadzą pewne utrzymanie, zaś zakończenie sezonu na pozycjach 13-22 może oznaczać spadek do IV ligi. Do końca rozgrywek pozostało dziewięć kolejek. Trzymajmy kciuki za żółto-czarnych!

Chemik Police - Nielba Wągrowiec 2:6 (20' Kubiński, 23' 34' 79' Trojanowski, 48' Lesniewski, 84' Rozmarynowski - 88' Drumlak, 92' Chyrek)

Nielba: Łagodziński, Szmyt, Steinke, Lisiecki, Figaszewski, Leśniewski, Sporek, Trojanowski, Bzdęga, Rozmarynowski, Kubiński